Evropski dan jezikov na naši šoli

Letošnje leto smo se odločili, da obeležimo EDJ na igriv način. Preko ugank smo se po oddelkih učili besede v nam manj znanih jezikih, ki jih učenci govorijo in poznajo od doma.

Poleg jezikov, ki se jih učimo v šoli – angleščini, italijanščini in nemščini, smo videli, da so nekateri jeziki nam bolj znani in sorodni, ostali pa manj. Zabavali smo se in se naučili nekaj novih besed, ter slišali katere jezike poznajo naši sošolci. Poleg treh tujih jezikov na šoli učenci govorijo še 13 drugih jezikov.

Na koncu video posnetka pa so nam lepo zapela dekleta iz mladinskega pevskega zbora OŠ Divača. Odo radosti, ki je tudi himna EU, boste lahko slišali v angleščini, nemščini in slovenščini.

V večnamenskem prostoru smo letos dali poudarek Odi radosti v več jezikih in plakatu, kjer so zastave jezikov, ki jih govorijo naši otroci.

Naj ob tej priložnosti še povemo, da je bil naš lanskoletni prispevek o pregovorih in pisavah na Pedagoškem forumu 2022 ZRSŠ med 10 nagrajenci Slovenije. Podelitev priznanj je potekala 20. septembra 2023 v hiši EU v Ljubljani.

Na naši šoli tudi letos spodbujamo večjezičnost in jezikovno raznolikost. Naši otroci znajo veliko jezikov in vsako leto se z njimi srečamo in bogatimo naše znanje.

Lepo vas pozdravljamo, nasvidenje ponovno ob letu osorej,

Alma Volk in ostali učitelji mentorji pri EDJ 2023.

Varni v prometu

Učence podružnične šole Vreme so v mesecu septembru obiskali policisti, z namenom, da bi jih seznanili o varnosti v prometu.

V uvodnem delu  so se policisti z učenci pogovorili o pomembnosti nošenja rumene rutice, uporabe kresničk in odsevnih trakov ter jih seznanili s pravili varne hoje v prometu. Nato so se skupaj sprehodili po Vremskem Britofu in praktično uporabili svoje znanje. Opisali so pomen nekaterih prometnih znakov, samostojno in v skupini prečkali cesto in upoštevali pravila varne hoje.

Učenci, varnost v prometu ni le enkraten nasvet ali opozorilo, pomeni način življenja. Šola in starši s svojim zgledom in prometno vzgojo oblikujemo varne udeležence v prometu.

Jesenski kros

Prvi septembrski športni dan je vedno v znamenju teka. Na podružnični šoli Vreme smo tako izpeljali jesenski kros.

Peš smo se odpravili do travnika, na katerem so se učenci ogreli ter nato odtekli zastavljeno progo. Med tekom so učenci drug za drugega navijali in glasno spodbujali.

Vsi so se trudili po svojih najboljših močeh in dokazali vztrajnost, notranjo motivacijo in športni duh.

Ostal nam je še čas za malico in igro, pa tudi dovolj energije, da smo se vsi peš odpravili še na krajši pohod.

Vsem učencem in učenkam čestitamo.

Sprejem prvošolcev na PŠ Vreme

Prvega septembra je prag naše podružnične šole Vreme pogumno prestopilo pet prvošolcev. S  programom in spodbudnimi besedami so jih v novo okolje pospremili učenci dramskega krožka iz Divače, učiteljice podružnične šole, ravnateljica Damijana Gustinčič in županja Alenka Štrucl Dovgan.

Solze sreče, nasmešek in ponos je bilo mogoče opaziti na obrazih staršev, ko so prvošolci uspešno opravili skok v novo šolsko leto ter prejeli  rumeno rutica okrog vratu. Razveselili so se tudi sladkega presenečenja.

Dragi prvošolčki!

Želimo vam, da se boste radovedno podali v svet znanja, pisanja, igre in novih prijateljev.

Srečno!