Skoči na glavno vsebino

Ob praznovanju 20. obletnice UNESCO Konvencije o varovanju nesnovne kulturne dediščine, ki smo jo obeležili v okviru KAMENTON-a 2023 v Kostanjevici na Krasu, smo se z učenci pogovarjali o tem, kaj je živa dediščina in kaj se z njo zgodi, če je ne varujemo, kako se suhozidna gradnja odraža v skupnosti, njeni kulturni krajini, kulturni raznolikosti sveta, varovanju in njihovih željah za prihodnost glede stanja suhozidne gradnje na Krasu. Poleg tega je ob tej posebni priložnosti po praktični izkušnji gradnje na suho čez cesto ves dan nastajala zrcalna podoba suhega zidu kot skupna slika, ki ji je vsaka skupina otrok dodala svoj pogled, občutke suhega zidu in izkušnje.

Njihove misli smo posneli in pripravili kratek video njihovih misli.  

(Visited 92 times, 1 visits today)

Ste že prebrali?

Tradicionalni slovenski zajtrk 2023

Tradicionalni slovenski zajtrk 2023

Začetek jeseni v Sloveniji prinaša okusno tradicijo – obeležitev Tradicionalnega slovenskega zajtrka, ki že trinajsto...

Grafični extempore v Divači

Grafični extempore v Divači

OŠ dr. Bogomirja Magajne Divača v sodelovanju z Društvom likovnih pedagogov Primorja že 15. leto gosti učence južno...

Dostopnost