Skoči na glavno vsebino

Zadnji šolski dan pred božično-novoletnimi počitnicami je na šoli potekala proslava ob dnevu samostojnosti in enotnosti. Za uvod smo najprej družno zapeli slovensko himno, nato sta nas učenka Lara Boštjančič in učenec Enej Leban, ki sta povezovala program, zbrane pozvala, da se skupaj podamo na pot odkrivanja zgodovine Slovenije. Spomnila sta nas na ključne dogodke, ki so privedli so osamosvojitve naše države. Proslavo so popestrile pevske točke otroškega in mladinskega pevskega zbora pod vodstvom mentorjev Martina Fabčiča, Anite Penko Maslo in Ade Škamperle, ki so se jim samo za to priložnost pridružili še učiteljski glasovi. Učenci dramske skupine, ki jo vodi učiteljica Lidija Uršič, so nam najprej približali slovensko kulturno dediščino in obudili spomin na stare izštevanke, zbadljivke in šaljive pesmi iz naših krajev, nato pa nas s humornim nemim prizorom opomnili, da je otroštvo današnjih otrok pogosto ujeto v mrežo pametnih telefonov. V nadaljevanju programa sta učenki dramskega krožka predmetne stopnje deklamirali domoljubni pesmi, kvartet devetošolk je zbrane s pesmijo popeljal v božični čas, za razigrano razpoloženje pa so s plesnim nastopom poskrbele mažoretke in učenke izbirnega predmeta ples, ki so se na nastop pripravile pod mentorstvom učiteljice Polone Šenkinc. Ob zaključku programa je ravnateljica Damijana Gustinčič učencem in učiteljem namenila še nekaj vzpodbudnih besed in se zahvalila vsem nastopajočim, ki so pod vodstvom učiteljice Tine Počkar pripravili res pester program v počastitev naše domovine. 

Učitelji in učenci OŠ Divača

(Visited 8 times, 1 visits today)

Ste že prebrali?

Rastem s knjigo

Rastem s knjigo

V četrtek, 28. septembra 2023, so sedmošolci v okviru projekta Rastem s knjigo obiskali krajevno knjižnico. Tam jim je...

Šolska TV – septembrska oddaja

Šolska TV – septembrska oddaja

Učenci interesne dejavnosti Šolska TV so zavihali rokave in posneli prvo oddajo šolske televizije. Vabimo vas k ogledu...

Skok v prvi razred

Skok v prvi razred

V novo šolsko leto 2023/2024  je na centralno šolo prvič vstopilo osemintrideset prvošolcev. Pod mentorstvom...

Dostopnost