PŠ Vreme je  v sklopu Ekošole vključena v projekt Hrana ni za tjavendan. Pri projektu se učenci učijo odgovornega ravnanja s hrano, pri čemer je poudarek na čim večjem izkoristku hrane, ki jo dobimo za malico in kosilo. Skupaj z učenci zato spremljamo količino zaužite in zavržene hrane (smo ekodetektivi) ter razmišljamo, na kakšen način bi lahko odvečno hrano znova uporabili.

Učenci so tako reciklirali že kar nekaj hrane – posušili so presežek kruha, ga zmleli in reciklirali v krušne drobnite, ki so jih zapakirali v vrečke in odnesli domov. Sadje, ki ostaja od malice, so učenci reciklirali v smutije, kuhana jajca, ki o ostala pri malici, pa smo zmešali skupaj s korenjem in naredili jajčni namaz.

Avtorica: Petra Rakovec

Prireditev s prihodom dedka Mraza

V sredo, 21. 12. 2022 so se učenci in učenke podružnične šole Vreme na prireditvi dedka Mraza v dvorani Rudnik...