V sredo, 21. septembra, smo na naši šoli izvedli naravoslovni dan za učence 8. in 9. razreda. Obiskali so nas predavatelji z Odiseje planetariji iz Krškega, ki so za učence pripravili pet delavnic na temo Vesolja. Učencem so s pomočjo planetarija (to je šotor polkrogelne oblike z notranjo projekcijo nočnega neba) predstavili naše Osončje in planete, ki tavajo po njem. Predstavili so tudi delo astronavta, znano ameriško vesoljsko misijo Apollo in pristanek na Luni. Ena izmed delavnic je vključevala izdelovanje rakete na vodni pogon. Učenci so imeli priložnost tudi ugotoviti, ali bi lahko opravljali delo astronavta.

Tilen Miklavec

Ste že prebrali?

Osmi Teden pisanja z roko

Osmi Teden pisanja z roko

Tudi letos smo na podružnični šoli Vreme obeležili Teden pisanja z roko, s katerim se ozavešča pomen ohranjanja...

Pohod po Poti vodnih zakladov

Pohod po Poti vodnih zakladov

V nedeljo, 23. 1. 2023 je planinsko društvo Sežana organiziralo pohod za šolsko mladino po Poti vodnih zakladov- "V...

Naši košarkarji področni prvaki

Naši košarkarji področni prvaki

V četrtek je v Sežani potekalo področno prvenstvo v košarki za starejše dečke. Naši košarkarji so zmagali obe tekmi in...