V petek, 4. 2. 2022 smo na šoli organizirali malce drugačen tehniški dan za devetošolce. Želeli smo jim predstaviti način, model preko katerega si bodo z znanjem pridobljenim na različnih šolah in s talenti, ki jih imajo, lahko v prihodnosti ustvarili svoje podjetje. Podjetniška svetovalka Lara Pirc in direktor Inkubatorja v Sežani g. Dorjan Maršič sta preko svojih zgodb na humoren in hudomušen način pritegnila pozornost naših devetošolcev. Ideje in predstavitve učencev, ki so imeli na razpolago le slabo šolsko uro, so bile po njunih besedah avtentične. Bravo, naši!

V času, ko se poklici hitreje spreminjajo kot nekoč in v obdobju, ko se je potrebno z otrokom bolj poglobljeno pogovarjati o njegovi prihodnosti, jim bo delavnica zagotovo odprla drugačen pogled v svet podjetništva. Mogoče bodo celo znali spremeniti »hobby« v poklic.

Mentorjem sežanskega Inkubatorja se za izvedbo delavnic zahvaljujemo, vas pa vabimo k ogledu fotografij.

Zapisala koordinatorka  Anja Abram,
šolska defektologinja

Ste že prebrali?

Zimsko humorni kulturni dan 

Zimsko humorni kulturni dan 

Učenci so v preteklih tednih pri pouku spoznali humorno prozo mladinskega pisatelja Primoža Suhadolčana. Učencem smo...

Osmi Teden pisanja z roko

Osmi Teden pisanja z roko

Tudi letos smo na podružnični šoli Vreme obeležili Teden pisanja z roko, s katerim se ozavešča pomen ohranjanja...

Pohod po Poti vodnih zakladov

Pohod po Poti vodnih zakladov

V nedeljo, 23. 1. 2023 je planinsko društvo Sežana organiziralo pohod za šolsko mladino po Poti vodnih zakladov- "V...