Skoči na glavno vsebino
Učenci petih razredov iz Divače in Senožeč so raziskovali srednjeveške gradove. Z avtobusom so se odpeljali do Štanjela, kjer jih je učiteljica Anamarija popeljala na ogled kraške hiše, Ferrarijevega vrta, grajskega dvorišča in drugih zunamenitosti. Pod zvonikom cerkve so pomalicali in odhiteli proti Braniku, saj sta jih na vhodnih vratih Rihnberškega gradu že čakala plemkinja Eleonora in plemič Ferdinand. Plemiča sta jih skozi igro, sprehode po vrtovih in prostorih gradu popeljala v srednji vek. Učenci so neizmerno uživali v njuni družbi in si slikovito poustvarili vtis takratnega načina življenja skozi njuno pripovedovanje. Plemič Rihnberškega gradu jih je pred odhodom popeljal po strmih zavitih stopnicah na 30 metrski grajski stolp, odkoder se je odprl slikovit razgled na celotno Braniško dolino, pa vse tja do Dolomitov je segal pogled. Plemkinja Eleonora se je od učencev poslovila s srednjeveško melodijo v sobani za druženje. Za nepozabno poučno druženje se zahvaljujemo Zavodu Svitar. (https://www.odprtehiseslovenije.org/avtor/zavod-svitar-grad-rihemberk/)

Ste že prebrali?

Debeli rtič 2024, 2. del

Debeli rtič 2024, 2. del

Od srede nam je nagajal internet (ga ni bilo) na celotnem območju zdravilišča Debeli rtič, zato tudi ni bilo nobene...

Tedni vseživljenjskega učenja

Tedni vseživljenjskega učenja

Naša šola se je tudi letos pridružila Tednom vseživljenjskega učenja (TVU), ki bodo potekali od 10. maja do 16. junija...

Dostopnost