Skoči na glavno vsebino

Ali veste, katera reka ima kar sedem imen? V četrtek, 4. maja 2023 so del njenega porečja z obiskom Notranjskega podolja spoznavali učenci 7. razreda. Ogledali so si Planinsko jamo, znotraj nje pa eno največjih sotočij podzemnih rek v Evropi, sotočje reke Pivke in reke Rak, ki se prav v Planinski jami združita v reko Unico. V jami so imeli srečo in videli tudi pravo človeško ribico. Odkrivanje kraške pokrajine so nadaljevali v Rakovem Škocjanu, kjer so si ogledali Veliki in Mali naravni most ter ponikalnico Rak na površju. Sledila je vožnja do Dolenjega jezera, kjer so z ogledom makete spoznali značilnosti presihajočega Cerkniškega jezera. Sprehodili so se tudi do jezera, kjer so občudovali okoliško pokrajino ter rastlinstvo in živalstvo ob njem. Torej, po zaledju katere reke so se potepali? Reke Ljubljanice, seveda. Ti rečemo tudi reka sedmerih imen, saj vse vode iz Notranjskega podolja (med njimi je šest ponikalnic) tečejo proti izvirom Ljubljanice pri Vrhniki.

Ste že prebrali?

Debeli rtič 2024, 2. del

Debeli rtič 2024, 2. del

Od srede nam je nagajal internet (ga ni bilo) na celotnem območju zdravilišča Debeli rtič, zato tudi ni bilo nobene...

Tedni vseživljenjskega učenja

Tedni vseživljenjskega učenja

Naša šola se je tudi letos pridružila Tednom vseživljenjskega učenja (TVU), ki bodo potekali od 10. maja do 16. junija...

Dostopnost