Zgodaj zjutraj so našo šolo obiskali skavti Blažka, Ivana, Veronika, Mihela in Andrej, učenci naše šole, in nam prinesli luč miru iz Betlehema, ki letos žari pod geslom »Vstani in sveti«. Sporoča nam, da je dovolj že eno samo dobro delo, da preženemo strah, tesnobo in temo, ki drže v krempljih svet v teh negotovih časih. Pomagajmo nekomu prečkati cesto, nesimo mu težko vrečko, obiščimo sorodnika, preberimo pravljico mlajšemu bratcu, pomagajmo babici pri pisanju novoletnih voščilnic in mami skuhajmo čaj – bolje se bomo počutili prav vsi. Svet bomo spremenili s preprostimi dejanji in ljubeznijo.

Skavte je sprejela ravnateljica Damijana Gustinčič, pri nas pa so se ustavili le za kratek čas, saj so morali luč in njeno sporočilo ponesti še v mnoge druge kraje.

Ste že prebrali?

Zimsko humorni kulturni dan 

Zimsko humorni kulturni dan 

Učenci so v preteklih tednih pri pouku spoznali humorno prozo mladinskega pisatelja Primoža Suhadolčana. Učencem smo...

Osmi Teden pisanja z roko

Osmi Teden pisanja z roko

Tudi letos smo na podružnični šoli Vreme obeležili Teden pisanja z roko, s katerim se ozavešča pomen ohranjanja...

Pohod po Poti vodnih zakladov

Pohod po Poti vodnih zakladov

V nedeljo, 23. 1. 2023 je planinsko društvo Sežana organiziralo pohod za šolsko mladino po Poti vodnih zakladov- "V...