V torek, 11. oktobra je na našo šolo prišel TOM nahrbtnik in ostal en teden. Gostili so ga vsi razredi od 4. razreda dalje na matični šoli in na podružničih šolah v Vremah in v Senožečah. Učenci so si pri razrednih urah ogledali nagovor  predsednika TOM telefona Alberta Mrgoleta in gradivo kjer so se seznanili s pomembno vlogo TOM telefona. TOM telefon razpolaga z mailom kamor lahko mladostniki napišejo svojo težavo ali obiščejo klepetalnico. Na šole smo razobesili slikovno gradivo in vse kontaktne številke. Učenci so lahko pustili anonimno sporočilo v škatlici pred svetovalno službo in ustvarjali v skupni zvezek, kjer so lahko s sliko in besedo sporočili, da »pogovor je odgovor«, kar pomeni, da moramo težave v kolikor jih imamo, deliti z nekom, da nam je lažje in da s pogovorom smo bližje rešitvi naših težav, vsaj poskusimo lahko.

Lucija Prihavec Mahorčič