Skoči na glavno vsebino
Učenci 4. razreda matične šole v Divači, ki obiskujejo interesno dejavnost – nemščina za začetnike, so spoznavali običaje povezane z veliko nočjo v Nemčiji, kot so: krašenje vej z jajci/pirhi (der Osterzweig), iskanje velikonočnih jajc v travi (auf Ostereiersuche gehen bzw. Ostereier im Gras verstecken und suchen), ipd.                                                                         

Da bi tudi drugim približali običaj krašenja vej, so učenci na šolskem vrtu okrasili veje enega od dreves in v kratkem filmčku povzeli bistvo velike noči za otroke. Obenem pa voščijo prav VSEM »vesele velikonočne praznike« = FROHE OSTERN!

Učiteljica Timea Gal z učenci 4. razreda OŠ Divača

https://youtu.be/sbfMwlJLf10

(Visited 2 times, 1 visits today)

Ste že prebrali?

Šolska TV – septembrska oddaja

Šolska TV – septembrska oddaja

Učenci interesne dejavnosti Šolska TV so zavihali rokave in posneli prvo oddajo šolske televizije. Vabimo vas k ogledu...

Dostopnost