V petek, 10. septembra 2021 so se učenci 6.a in 6.b razreda v okviru ekskurzije podali na pot raziskovanja antične preteklosti. Obiskali so Mestni muzej Ljubljana, kjer so jim prijazni animatorji (med njimi smo prepoznali tudi našo nekdanjo učenko Andrejo Gombač) predstavili nekdanjo Emono – rimsko mesto, ki je pred približno 2000 leti zrastlo na območju, kjer je današnja Ljubljana. V okviru delavnice so učenci s pomočjo zemljevidov geografsko umestili Emono v evropski prostor, spoznali vlogo rimskih vojakov in preizkusili njihovo opremo, sledilo je spoznavanje vsakdanjega življenja Rimljanov. Ali veste, kako so se prehranjevali Rimljani? In kako so izgledala njihova javna stranišča? Vse to so učenci spoznali in pri tem aktivno sodelovali. Na koncu so se preizkusili v zabavnem kvizu, kjer so pokazali pridobljeno znanje. Aktivnosti v notranjosti muzeja smo nadaljevali še z zunanjim ogledom krožne poti ob arheoloških ostalinah Emone in dan zaključili v prijetnem vzdušju.

Učiteljica Tina Počkar

Ste že prebrali?

Pohod po Poti vodnih zakladov

Pohod po Poti vodnih zakladov

V nedeljo, 23. 1. 2023 je planinsko društvo Sežana organiziralo pohod za šolsko mladino po Poti vodnih zakladov- "V...

Naši košarkarji področni prvaki

Naši košarkarji področni prvaki

V četrtek je v Sežani potekalo področno prvenstvo v košarki za starejše dečke. Naši košarkarji so zmagali obe tekmi in...