Skoči na glavno vsebino

V petek, 10. septembra 2021 so se učenci 6.a in 6.b razreda v okviru ekskurzije podali na pot raziskovanja antične preteklosti. Obiskali so Mestni muzej Ljubljana, kjer so jim prijazni animatorji (med njimi smo prepoznali tudi našo nekdanjo učenko Andrejo Gombač) predstavili nekdanjo Emono – rimsko mesto, ki je pred približno 2000 leti zrastlo na območju, kjer je današnja Ljubljana. V okviru delavnice so učenci s pomočjo zemljevidov geografsko umestili Emono v evropski prostor, spoznali vlogo rimskih vojakov in preizkusili njihovo opremo, sledilo je spoznavanje vsakdanjega življenja Rimljanov. Ali veste, kako so se prehranjevali Rimljani? In kako so izgledala njihova javna stranišča? Vse to so učenci spoznali in pri tem aktivno sodelovali. Na koncu so se preizkusili v zabavnem kvizu, kjer so pokazali pridobljeno znanje. Aktivnosti v notranjosti muzeja smo nadaljevali še z zunanjim ogledom krožne poti ob arheoloških ostalinah Emone in dan zaključili v prijetnem vzdušju.

Učiteljica Tina Počkar

Ste že prebrali?

Planinski tabor pod Storžičem

Planinski tabor pod Storžičem

Letošnji planinski tabor, ki ga je organiziralo Planinsko društvo Sežana, je potekal med 8. in 12. julijem na zahodnem...

Počitniško varstvo

Počitniško varstvo

Poletje je že tu in s tem tudi čas počitnic, ko se otroci najraje zabavajo in uživajo v brezskrbnih dneh. Za starše pa...

Dostopnost