AAI PRIJAVA

za šolske spletne učilnice, Eduroam in Arnes pošto

Za vstop v šolske spletne učilnice in brezžično omrežje Eduroam potrebujete uporabniški ArnesAAI račun, ki omogoča uporabo enega uporabniškega računa za dostop do različnih spletnih storitev (Moj Arnes)

Ko pridobite podatke o vašem uporabniškem računu je postopek prijave naslednji:

1. Korak – zamenjava gesla na povezavi
  2. Korak – prijava navodila
  3. Korak – vstop v posamezno učilnico s ključem, ki ga posreduje učitelj predmeta

Uporabniški račun je isti kot za dostop do brezžičnega omrežja Edoroam. Navodila za povezavo (kliknite tu).

Če ste pozabili geslo, ga ponastavite preko spletne strani (kliknite tu).

Za delo priporočamo uporabo brskalnika Mozilla Firefox ali Google Chrome. Nikakor pa ne Internet Explorerja ali Edga.

NAVODILA ZA ARNES ELEKTRONSKO POŠTO

OŠdr. Bogomirja Magajne Divača zagotavlja vsem učencem šolsko elektronsko pošto.

Za komunikacijo s šolo naj učenci uporabljajo le šolsko elektronsko pošto.

Učenci pridobijo 1 poštni predal, ki pa ima 2 identiteti:

• ime.priimek@os-divaca.si
  • ime.priimek@guest.arnes.si

Da bi privzeto uporabljali naslov ime.priimek@os-divaca.si, morate nastaviti identiteto v poštnem predalu.

Prijavite se v svoj poštni predal (klikni tu).

Uporabniško ime in geslo ste dobili na listu. Uporabniško ime za dostop do Arnes pošte se razlikuje od AAI uporabniškega imena.

Uporabite pridobljeno uporabniško ime in začetno geslo.

Po prijavi:

1. Zamenjajte geslo: NASTAVITVE / GESLO
  2. Uredite osebne podatke: NASTAVITVE / IDENTITETE – vpišite ime in priimek in elektronsko pošto z domeno @os-divaca.si
  3. Posredovanje pošte na vaš gmail  lahko uredite preko: NASTAVITVE / POSREDOVANJE

NAVODILA ZA UREDITEV GMAIL-a KOT POŠTNEGA ODJEMALCA

Navodila za pregledovanje ter pošiljanje e-poštnih sporočil z Arnesovega računa v Googlovem spletnem vmesniku Gmail (klikni tu).

(Visited 183 times, 1 visits today)