Telefon: +386 5 7318 800
 

Tradicionalni slovenski zajtrk v Senožečah

Sivo jesensko jutro ni prav nič motilo učencev šole v Senožečah, saj niso imeli časa kukati skozi okno. V učilnici petega razreda je potekalo predavanje o čebelarjih in seveda čebelah.  Učiteljica Tamara, sama tudi čebelarka, je predstavila zanimivosti iz čebelarskega sveta. In prav vsako leto znova učenci izvedo kakšno drobtinico , o kateri potem še kar nekaj časa šušljajo med seboj.

Da je bilo jutro še bolj zanimivo, so učenci  zamesili testo za medenjake in vse sestavine poimenovali v različnih jezikih (slovenščini, angleščini,  italijanščini, ruščini in bosanščini). Dišeče medenjake so okrasili v stilu lectovega srca. Izdelali so še kartonaste škatlice in čudovito okrašene medenjake odnesli domov.

Tradicionalni slovenski zajtrk  je vsem še kako teknil.

Učiteljice iz Senožeč

[wzslider]

(Skupno 151 obiskov, današnjih obiskov 1)
 
 
 

Deli